Ahojte Domkári! 

_________________________

PONUKY/ODPORÚČAME

:: ŠÉFUJ VLASTNÝM FINANCIÁM ::

Expert plánovania kapitálu na Direktoriáte Riadenia rizík v Európskej investičnej banke (EIB) v Luxemburgu, Michal Mesík, nás oslovil s ponukou finančného kurzu pre našich mladých. Nejde o finančného poradcu, ale o človeka z našich kruhov, ktorý chce pomôcť mladým naučiť sa šetriť si, vybrať si hypotéku a podobne. Tento kurz ponúkame na našom webe a soc. sieťach. Prihlasovanie končí 14. 02. 2021 (v túto nedeľu). Prosíme vás, aby ste nám pomohli rozšíriť túto informáciu medzi našich mladých. Zdieľaním do stories na IG (alebo aj iný z príspevok) alebo na FB , poprípade ak vysielate sv. omše online – že by ste to zaradili medzi oznamy.

:: SPOLOČENSKÁ KOMISIA ::

Záleží nám na tom, aby Domka vychovávala z našich mladých nie len dobrých kresťanov ale aj statočných občanov. Chceme opäť rozbehnúť fungovanie Spoločenskej komisie, ktorá sa venuje témam ako význam volieb, slovenské školstvo, kritické myslenie, bezdomovectvo, či udržateľný spôsob života. Rozšírte toto povedomie aj vo vašom stredisku. Plánujeme k tomu zverejniť aj bližšie info na webe a soc. sieťach. Zatiaľ aspoň takto, ak by mal niekto záujem, nech píše na mail: spolocenskakomisia@domka.sk

:: TEHLIČKA 2021 ::

Ako sme spomínali naposledy, chceme čo najviac podporiť aj tohtoročnú kampaň Tehlička. Tá tento rok pomáha našim bratom saleziánom v Jakutsku. Pre animátorov (alebo rodiny, komunity,…) je super info, že sa dá na webe registrovať a dostanú sa k vám materiály a podklady vhodné aj na stretká (príprava na VEĽKÚ NOC). Počas celého pôstu budú aj na FB uverejňovať týždenné výzvy pre vekovú kat. 15+.

:: PDCS ::

Z PDCS sme dostali ponuku na zaujímavý kurz  Improvizace v práci lektora. Robí ho externý lektor Václav Wortner, ktorý sa téme improvizácie intenzívne venuje. Odporúčame ho.

:: STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA ::

Pri online stretkách/v oznamoch na omšiach,…dajte našim mladým vedieť, že máme Strednú odbornú školu, na ktorú sa môžu hlásiť.

:: PRIESKUM ::

Ak máte záujem, vyplňte tento dotazník, ktorý pomôže IUVENTE.
Dotazník je zameraný na zisťovanie Vašich vzdelávacích potrieb a pomôže nám pri plánovaní podporných a rozvojových aktivít na ďalšie obdobie.  

Radi by sme prinášali zmysluplný a kvalitný obsah prispôsobený čo najviac Vašim potrebám a možnostiam, a preto budeme veľmi radi, keď venujete nášmu prieskumu pár minút Vášho času.  

 ________________________________________________________

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

:: KAMPAŇ 2% ::

Tak ako sme sľúbili, posielame podklady k spoločnej kampani na 2% pre saleziánov a Domku. Na tomto linku nájdete grafické podklady a návrhy na príspevky k postom. Samozrejme si môžete vybrať čo z toho použijete a texty môžete meniť podľa štýlu vašej komunikácie. V prílohe vám posielame aj aktualizované tlačivá. Prosím, skontrolujte ich. Zvlášť sú pre strediská s právnou subjektivitou a zvlášť pre strediská bez PS. Na stránke www.skvelyvykon.sk sú už aktualizované údaje. Ak by ste mali nejakú otázku ku kampani, tlačivám, webu,…píšte na mail terezia@domka.sk

 _________________________________________________________

:: Modlime sa za ::

Tento krát sa chceme spolu s vami modliť za stredisko – Partizánske.

„Za spoločenstvá v strediskách, podporovateľov a priateľov, aby sme sa mohli čo najskôr aj osobne stretávať.“ (Hanka Vanková, predsedníčka strediska)
Počet Domkárov v stredisku: 258

Sídlo: Šípková 324/1, 95803 Malé Uherce

Web:  http://pcsipok.sk/

FB: https://www.facebook.com/Salezi%C3%A1ni-Domka-Partiz%C3%A1nske-794737527266324/

IG: https://www.instagram.com/salezianidomka/