Modlitba, skákanie, rozhovory, jednoducho Lumen

V nabitom júnovom programe má u mladých v Žiline pevné miesto Festival Lumen. Tento open-city festival sa koná každoročne v Trnave už 27 rokov. Je to čas milých stretnutí, spoločnej zábavy ale aj silných hudobných zážitkov.
V piatok sme sa vybrali vlakom smer Trnava. Cestu sme si spriemnili spoločnými rozhovormi a kartami BANG! Po príchode do Trnavy sme sa zaregistrovali a úspešne ubytovali. Lumen sme oficiálne odštartovali spolu s ostatnými mladými svätou omšou, ktorú celebroval trnavský arcibiskup Ján Orosch.
V piatok sme ešte stihli predstatvenie 3T, program na hlavnom stage-i a posedenie v rehoľnej kaviarni.
V sobotu na nás čakali doobednajšie workschopy. Ponuka bola veľmi zaujímavá. Keď už sme takto „psychicky“ načerpali, rozhodli sme sa zaplniť naše prázdne žalúdky v obľubenej Trnavskej špagetárni. Poobede sme si chvíľku oddýchli v rehoľnej kaviarni a hor a na ďalší program. Baštrng a laser game. Potom sme sa už všetci zišli pod hlavným stage-om a s chuťou si zaspievali a zaskákali s kapelou Bystrík Banda. Hlavným headlinerom večera bol austrálsky Hilsong Young&Free. Program sme ukončili opäť spločnou polnočnou svätou omšou. Mnohým už klesali hlavy dole, ale zvládli sme to.

Neďelné ráno sa nieslo v unavenej nálade po celom festivale. Dali sme si raňajky, nasadli na vlak a „hurá“ späť do života povinností.
Vďaka patrí nášmu animátorovi saleziánovi Bobrovi, ktorý bol s nami počas celého festivalu. Bola to jeho posledná akcia s nami. Dúfame, že si ju s nami užil. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník vidíme sa tam aj s ním. 🙂

Marek Juriga