Chlapec, ktorý mal odvahu a strach mu bol cudzí.

Naše žilinské oratórium spolu s pastoračnou žilinskou komunitou je zverené pod výnimočnú ochranu Dominika Savia. Dnes (27.4.2020 o 23:00) začína výzva aj pre tebe: 

“Priatelia, v spoločnosti máme dosť inžinierov, ekonómov, právnikov, sociológov, hercov, spevákov, modeliek, futbalistov, športovcov, influencerov, blogistov, yuotouberov a všelijakých celebrít… ale veľmi, veľmi potrebujeme svätcov. Ľudí, ktorí sú múdri, čestní, šľachetní, mravne nenarušení…
Potrebujeme sväté „esá“, „profíkov“, ktorí vedia povzbudiť, dodať chuť žiť, čestne sa presekávajú životom, sú ozdobou situácie, do ktorej vojdú a pritom majú osobitné kúzlo, iskru i šarm, ktorým pôsobia na iných… Áno, takí sú svätci – vznešení, rýdzi, krásni, správni, šarmantní ľudia, ktorí žijú život na plné obrátky, ale… podľa Božej vôle.
A mladík Dominik Savio bol takýto! Malý vzrastom, duchom obrom! Ukazuje nám, ako nadšene môžu žiť evanjelium mladí ľudia. Ako môžu s hrdosťou a svätosťou vchádzať do dospelosti a radostne i sväto zvládnuť pubertu! I preto je spolupatrónom miništrantov.
Ponúkam vám deviatnik, v ktorom sa môžeme zamyslieť nad vlastnosťami Dominika Savia a keďže nám Pán doprial dostatok času, môžeme si aj precvičiť niektoré jeho „ťahy“. Deviatnikom prosme za našich miništrantov, ktorí službu Bohu a ľuďom museli prispôsobiť na prostredie, v ktorom momentálne sú. Myslíme aj na ich povolanie. A pokojne môžete pridať aj svoj úmysel…”

Váš  LUSKO (don Jozef Luscoň)