Uplynulý víkend zaznamenala slovenská saleziánska rodina jedinečnú udalosť vo svojej histórii – BLAHOSLAVENÝ TITUS ZEMAN. Z našej farnosti sme boli s viacerými skupinami pri tom. Slávnosť blahorečenia dona Titusa bola roztiahnutá do celého víkendu v Bratislave i v rodisku blahorečeného – Vajnoroch.

Takto to zhodnotil salezián Peter Žatkuľak“Stretnúť v mase ľudí človeka, ktorý sa s tebou podelí nielen o chlieb, ale aj radosť zo života s Bohom a priateľmi… tak by som charakterizoval skúsenosť prekročenia vlastných hraníc komfortu dvadsiatky mladých zo žilinského oratória, ktorí budovali spoločenstvo s mladými Slovenska pri Titusovi v Bratislave. Duchovná hĺbka adorácie piatkovej večernej vigílie, sobotňajšia veľkosť Titusovho svedectva na omši blahorečenia a odvaha odpustiť a začať znovu poobedňajšieho mládežníckeho stretnutia, prijatie rodinami, v ktorých mladí bývali, nedeľňajšia srdečná hrdosť a štedrosť spolurodákov, proste celovíkendová radosť života, ktorý sa delí s dobrom s druhými vychádzajúc z hraníc vlastného komfortu sledovania slávnosti pred TV či PC. Vďaka ti, Titus, že si normálny človek a nebojíš sa robiť rozhodnutia chlapa a aj ich žiť. Oroduj za nás.”  

Skutočne to bola dojímavá slávnosť s obrovským významom pre saleziánsku rodinu i pre celé Slovensko. Don Titus je mučeníkom za duchovné povolania. Azda si aj z našej farnosti vyprosí mnohé nové povolania.

– FOTO –

Ponúkame vám aspoň zopár linkov, ktoré hovoria o slávnosti blahorečenia:

– TITUSZEMAN.SK –

– SALEZIANI.SK –

– TA3.COM – (od 3:45)

– POSTOJ.SK –