Popoludnie 2. advetnej nedele.

Tentoraz sa muselo poriadne nadýchnuť, aby do svojich útrob zmestilo toľko národa!

Počas adventných popoludní, na ktorých by predsa len človek očakával skôr deti, ktoré si prídu vyrobiť pekný vianočný darček, sa ukázalo viac dospelých ako malých človiečikov.

Pán farár Dominik pozval v predstihu aj pomocou farských oznamov modlitebníčky z nášho kostola, ktoré po skončení nedeľnej poobedňajšej pobožnosti prišli na oratko. Ale ako! Vedené svojou šéfkou sa vopred dohodli, že prichystajú zákusky, chlebíčky a všakovaké dobroty. Po dobrej kávičke sa pustili medzi zástupy detí a ich rodičov a na tvárach mnohých (najmä večných hladošov) vykúzlili nádherné úsmevy.

Je úplne jasné, že vedúci oratória takéto úžasné stvorenia pozval aj na budúcu nedeľu.

Na konci mnohé deti odchádzali domov s nádhernými výrobkami, potešili druhých svojou prítomnosťou a ani rodičia neobišli naprázdno: ešte v úvodnej scénke sa im dostalo potlesku za to, že sú super rodičmi, lebo trávia svoj čas so svojimi deťmi a nie za televízorom.

Jednoducho nádherné nedeľné popoludnie, ktoré asi spôsobí to, čo to predošlé: navýšenie počtu účastníkov oproti minulému týždňu: tentoraz počet účastníkov dosiahol 183 oproti minulým 141.

Niet o čom: vedúci oratória sľubuje, že kto na budúcu nedeľu príde s poradovým číslom 200, má hociktorú jednu vec v bare zadarmo!

Marián Drahoš

 Viac fotiek si môžete pozrieť tu. 

Svoj postreh pridáva aj Janka Rácová: “… účasť bola mimoriadne hojná. Stretli sa tu všetky vekové kategórie, počnúc od maličkých až po naše milé babičky. Tvorivé dielne praskali vo švíkoch. Vyrábali sa tu krásne veci (sviteniky, snehuliačiky z cesta, zdobili sa medovníky). Bol to krásny požehnaný čas. Tešíme sa na budúcu nedeľu. Srdečne ste pozvaní do tvorivých dielní, ktoré budú viesť otcovia rodín.”