Maroš Drahoš predstavuje novinky oratka

O 19-tej hodine sa v predchádzajúci piatok na oratku dialo niečo zvláštne. Posviacal sa pracovný nástroj. Pýtate sa “Čo?”. Presne tak. Otec direktor Pavol Dzivý strihal spolu s najmladším účastníkom piatkového oratka pásku na otvorenie nového krbu a predtým ho aj vlastnoručne posvätil. A práve texty posviacky boli z formulára “Posviacka pracovného nástroja”. Veľmi sa tešíme, že v oratku bude rodinnejšie, teplejšie a útulnejšie. Nový krb je efektívnejší a zároveň pomáha aj ústrednému kúreniu.

Pýtali sme sa vedúceho oratka na novinky…

Čo sa v najbližších mesiacoch chystá?

  • V najbližších mesiacoch chystáme zatiaľ dve akcie : Don Bosco Show, ktorá bude začiatkom februára, a formáciu animátorov.

Aké sú najnovšie krúžky a stretká v našom stredisku?

  • V našom stredisku sa pridalo viac stretiek a to pre mamičky s deťmi, ktoré sa koná v pondelok, utorok a piatok, kde v piatok je angličtina pre malé deti učená Slovenkou, ktorá žila v Írsku a snaží sa po celý čas rozprávať s deťmi po anglicky.
  • Druhý je trampolínový krúžok, kde sa zväčša chlapci naučia rôzne triky na trampolíne.
  • Nové sú aj zážitkové krúžky, vďaka ktorým sa deti naučia nové veci v prírode, aby nesedeli stále len doma… zatiaľ sa na tento krúžok prihlásilo 40 detí, ktoré sa museli rozdeliť na 4 skupiny : 2 pre dievčatá a 2 pre chlapcov.
  • Posledné stretká, sú určené pre vysokoškolákov, ktorí majú chuť rásť, či duchovne alebo vo vzťahoch. Zatiaľ sa rozbehlo stretko pre študujúcich v Žiline.

Čo je nové v našom stredisku?

  • Nové v našom stredisku je futbalové ihrisko, na ktorom sa dajú už oficiálne hrať zápasy vďaka novým bránkam, novo vyznačeným hraničným čiaram, a rozhodcovi, ktorý chodí pískať zápasy už na našom hracom ihrisku.
Teji Jureková a Palo Pillár