Nocovačka stretka "LeVi"

Dlho očakávaný víkend je za nami. Od piatka 8.11. do soboty 9.11. oratko okupovali chlapci zo stretka LeVi. V oratku bol počuť aj vďaka nim radostný krik, smiech a dokonca aj chlapčenský spev počas spoločných modlitieb. Nocovačku sme začali svätou omšou o 17.30 v kostole. Posilnení večerou sme naplno využili ihrisko pri oratku a zabavili sa rôznymi hrami. Na spoločných vešperách chlapci prekvapili aj svojím pekným spevom. Po nich nasledovali hry vo vnútri. Vrcholom večera bola prepracovaná nočná hra. Pri vysvetľovaní pravidiel mali chlapci pocit, že sa ocitli na tajnej misii. Cieľ bo jasný. Všetkým sa ho spoločne podarilo dosiahnuť. Večer sme zakončili krátkou modlitbou a filmom “na dobrú noc”.

Po sobotných raňajkách si ešte chlapci medzi sebou zasúťažili v rôznych silových disciplínach. O desiatej nás prišiel pozrieť Paľo Dzivý, ktorý mal pre chlapcov pripravený pekný vstup o mužskej spiritualite a o tom, ako sa z chlapca stáva muž. Po krátkom tichu sme slávili svätú omšu. A keď už aj naše duše boli “sýte”, chýbal nám už len výborný obedík. O ten sa nám postarali naši dobrovoľníci. Nakoniec sme všetci spolu poupratovali a postupne sa pobrali domov.

Môžme povedať, že chlapcom sa veľmi páčilo. Spolu s animátormi sa o chlapcov staral, a pripravoval program aj náš ponovic Števo. Tešíme sa na ďalšiu akciu a stretká, ktoré sú tu pre nás každý piatok.

Marek Juriga