Pre rodiny, ktoré spája žilinské saleziánske dielo, sa pravidelne raz za mesiac ponúka duchovná obnova. V tomto školskom roku vedie duchovné obnovy direktor Don Pavol Dzivý. Spoločne prechádzame cyklus Emócie, potreby a cesta k uzdravujúcej slobode. 

17. februára sme sa obohatili témou Boh ako zdroj pre človeka. Človek ako nástroj pre Boha. V nadväznosti na predošlé témy sme objavovali rozdiel medzi dualistickým a kontemplatívnym pohľadom.

Ten prvý charakterizujú otázky: Čo ja musím urobiť, aké kritéria splniť, čomu sa musím vyhnúť, aby som mal hodnotu, aby bol Boh, so mnou spokojný? A riešenia typu: Napnem svaly a dám to, kríza sa nepripúšťa – pridaj plyn!

Kontemplatívny pohľad môžeme charakterizovať: Nie som pánom situácie, nemám všetko v rukách, výsledok nezáleží len odo mňa. Odovzdávam Ti to, Bože. Nevládzem. Mám hodnotu a som prijatý taký, aký som. 

Ak Vás ako rodinu zaujala možnosť každý mesiac sa duchovne dobiť, obnoviť či naplniť, neváhajte a pridajte sa k nám. Na obnovu môžete prísť aj s deťmi, o ktoré sa postarajú animátori. Po obnove si tí, čo chceme a máme čas, spoločne objednávame pizzu, takže aj nedeľný obed je vyriešený. Ak by ste chceli dostávať pravidelne informácie o duchovných obnovách na mail, napíšte na vlcko.karol@gmail.com, zaradíme vás do mailinglistu.

Karol Vlčko