Spevy neutíchali...

Tretí prázdninový týždeň sa 18 odvážnych dievčat vydalo na pobytový tábor za objavovaním svojich snov a talentov spolu s Bastrom Moonom z rozprávky SING.

Počas celého týždňa sme zažívali mnoho zážitkov. Učili sme sa snívať svoje sny, nevzdávať sa, byť pracovité a kreatívne, nápomocné kamarátkam, silné a vytrvalé.

V pondelok Baster usporiadal gala – konkurz, kde každá z nás musela ukázať svoj talent, aby sme mohli pracovať a vystupovať v Bastrovom divadle. Všetky dievčatá to úspešne zvládli.

Druhý deň sme absolvovali pokladovku za okom slečny Kroliovej, ktoré stratila. Po náročných úlohách a teréne, ktoré museli dievčatá zvládnuť sme oko slečny Kroliovej našli. Večerná atmosféra bola plná napätia. Hra STAVME SA ŽE dievčatá pohltila a veľmi si to užívali.

V stredu sme očakávali slávnu Noodl. Predtým ako sme navrhli aquarium pre sépie sme sa pripravili aj my: vyčesali, namaľovali, nalakovali a pekne obliekli. Večer nás čakala skúška odvahy, ktorú dievčatá zvládli bravúrne aj napriek strachu, ktorý mali.

Po namáhavej práci treba vydýchnuť a tak sme dievčatá zobrali do wellness si oddýchnuť. Upevňovali sme si vzťahy v skupinke stavaním spoločného bunkru. Bastrovi sa zrútilo divadlo a bol na mizine, dievčatá sa rozhodli mu pomôcť umývať autá, aby si opäť mohol splniť sen a mať divadlo.

Posledný deň sme sa s Maikom spúšťali na lanovke, s Rosita sa hýbali v práčke a mali slávnostné vyhodnotenie celého tábora. Počas celého tábora nesmela chýbať omša, skvelé jedlo a plno zábavy. Verím, že dievčatá si tábor užili naplno a animátorky, saleziáni spolupracovníci i samotní saleziáni sa tešia, keď sa uvidíme na oratku a o rok na pobytovom tábore.

Marianka Urbaníková