(15.1.2019 Žilina) Na začiatku Decembra sa animátori miništrantov stretli, aby spoločne naplánovali jednu z najväčších akcií  miništrantského roka.
 
Zimovica patrí už každoročne medzi najdôležitejšie akcie chalanov z oratka spod Dubňa. Tejto akcie sa môžu zúčastniť iba príslušníci mužského pohlavia. Dievčatá majú prísny zákaz. Ide o chatovačku všetkých miništrantov, ktorí dokončili aspoň druhý ročník základnej školy, teda minimálne tretiakov. 
 
Podľa viacerých historických zdrojov sa Zimovici sa za tie roky nevyhýbali komplikácie. Minulý rok narušili skúšku odvahy poľovníci. Údajne sa jej nevyhýbali ani vlci, ktorých  vraj pred niekoľkými rokmi spozoroval jeden z účastníkov.

No napriek všetkým komplikáciam tu stál niekto komu sa podarilo komplikácie vyriešiť – Animátori. Žilinský animátori sa snažia vždy pripraviť čo najkvalitnejší program. Šéf animátorov miništrantov Jan “Paleček” Rozsypálek komentoval svoju tohtoročnú skúsenosť z príprav akcie: “Abychom jenom nepracovali a trochu potěšili tělo a duši, vydali jsme se po mši šli na horolezeckou stěnu. Na stěně nejsi nikdy sám. Na jednom konci lana jsi ty a na druhém konci někdo zdolává stěnu, nebo tě jisti. Mít život druhého ve svých rukou je otázkou odpovědnosti a důvěry. Stejně tak tomu je v různých životních situacích.” 
 
Juraj Tichý