Futbalový turnaj KAMA U13

KAMA alebo katolícka mládež, je veľký futbalový turnaj, ktorý sa medzi saleziánskymi strediskami koná už vyše 30 rokov. Jeho história siaha dokonca až do čias totality. Minulý rok sa u nás v Žiline zrodila nová kategória -> U13 (under 13). Je to teda žilinský výmysel a preto býva u nás. 😀  KAMA má ďalej ďalšie 2 kategórie -> U15 a U19, ktoré sa konajú zvlášť na východe aj na západe Slovenska a neskôr je finále v Banskej Bystrici.

Piatkové oratko je vždy naozaj v plnom prúde a tentokrát tomu nebolo inak. Okolo devätnástej prišlo všetkých 8 tímov do Žiliny. Tento rok sa zúčastnili turnaja 3 tímy z Bratislavy a ďalšie z Námestova, Banskej Bystrice, Prešova, Humenného a naši domáci. Po rozdelení do skupín sa začali súťažné aktivity, aby sa chalani dobre spoznali, zabavili a samozrejme si aj zašportovali. Večerné slovko mal na starosti Michal Žák, ktorý nám veľmi zaujímavým spôsobom opísal život saleziána koadjútora. Potom sa chalani odobrali si oddýchnuť, pretože ďalší deň bol DEŇ D.

Už od 6:45 pracovali animátori na raňajkách. A keďže sme mali vianočku s nutelou, aj slepí slintali. Celú sobotu sa hrali zápasy. Doobeda to boli duely v skupinovej fáze. Po nich zaplnil kurací gyros žalúdky všetkých hráčov, že im už nič nechýbalo. A poobede play-off, kde emócie už poriadne vreli.

Domáci futbalisti sa dostali až do finále, kde hrali proti Prešovu. Stav bol 1:0 pre Prešov, keď v posledných sekundách hráč domácich  vystrelil na bránu. Všetci prestali na chvíľu dýchať a potom… tyčka. Napriek tomu, že naši futbalisti sa príliš nechceli uspokojiť s druhým miestom, zápas sa musel skončiť. Hneď po finále sa slúžila záverečná, ďakovná svätá omša.

Ukončili sme to veľkým medajlovým ceremoniálom, ktorý  sa odohrával v priestoroch telocvične. Na 3. stupienku sa umiestnila Miletička, najlepšieho hráča turnaja si vyslúžil Oliver z Prešova a top brankára vyhral náš Samuel Garabáš.

Tohtoročná KAMA U13 sa niesla v priateľskom aj aktívnom duchu. Turnaj bol krásny, plný nových zážitkov, známosti, dobrej nálady, … A tak vďaka Bohu, že sa všetci v sobotu večer vrátili v poriadku a šťastní domov. Prešovu, samozrejme, gratulujeme. Na záver ďakujeme všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali a vložili do toho svoj voľný čas aj námahu. 🙂