Zimovica 2023

Hneď po Silvestri obsadili chatu na Poluvsí chlapci z nášho žilinského oratka. Témou tohtoročnej Zimovice bolo hľadanie Ježka v kleci z pražských Stínadiel. Pod vedením saleziána Jaďa, alias Jana Butkovského ožili legendárne Rýchle šípy v scénkach v podaní talentovaných animátorov. Jaroslav Foglar sa na chlapcov určite s láskou usmieval z neba a v čase písania svojich kníh asi netušil, že na malej chatke na Slovensku opäť raz ožije jeho najslávnejší príbeh. Chlapci sa rozdelili na štyri ulice tajomných Vontov. Súťaže a výlety utužili priateľstvá chlapcov a nažhavili ich do stretávania sa v novom roku.

 

Spoločenským hrám velil Pilis, kde sa počas rekreácie chalani preniesli buď na divoký západ v BANGu, alebo sa z nich stali džokejovia na Dostihoch a stávkach. Stoly sa prehýbali pod dobrotami šéfkuchára Juraja Mužíka, ktorý sa obetavo o nás celý čas staral. Aj keď sa Ježek v kleci nakoniec nenašiel, na chlapcov čakalo príjemné prekvapenie. Dozvedeli sa radostnú správu a síce, že každý z nich dostal od svojho Stvoriteľa do srdca tajomného ježka, ktorý ukrýva veľa dobra. Pre nich samých, ako aj pre iných. Držíme chlapcom palce, aby v sebe odomkli bohaté talenty a použili ich pre dobro druhých.

Juraj Vojtaš

Jeden z účastníkov chatovačky, takto opísal dianie do vyrábaného časopisu “Vontovských zvestí”:

Dnes ráno sme prišli na chatu, cesta trvala asi 45 min. Boli to nejaké 3 km . Konečne sme dorazili keď som sa prvýkrát pozrel na chatu, pomyslel som si je dosť stará. No keď som vošiel dnu tak prvý pohľad nebol až tak zlý. …  Aj keď na chatách nebýva najväčší luxus, no táto chata je asi špeciálna, alebo je to iba očný klam. Lenže keď som vyšiel na poschodovú posteľ zistil som že to nie je očný klam. No nič! Vráťme sa k téme, kde sme skončili? Aká aha už si spomínam prišli sme na chatu a ja som vám ju trochu opísal. A zatiaľ čo som kecal už nás stihli rozdeliť. Myslím si že mám dobrý spolubývajúcich. Začali sme v spoločenskej miestnosti po chvíli sme skončili. Skončili sme. No keď sme sa zložili, ako vždy vypukla vojna, najprv som si myslel že je to nejaká malá bitka, no potom z toho vypukla prvá svetová…