Celoslovenský hokejbalový turnaj U19

Cez víkend v dňoch 4.-6.mája sa ako každoročne odohral v našom oratóriu hokejbalový turnaj pre chlapcov, ktorí majú 19 rokov a menej.

Hralo sa na dvoch hokejbalových ihriskách, na oratku, i na SOŠ.
Prihlásilo sa 7 tímov a na konci veľkého zápolenia vyhrala Žilina!

Turnaj mal samozrejme aj svoje zaujímavosti: keďže zápasy končili tesne pred sv. omšou v sobotu večer, mnohí chlapci prišli do kostola oblečení do hokejbalového výstroja. Iste, trocha farebnosti v kostole nezaškodí, ale samozrejme sa to nezaobišlo bez odóru. Našťastie okrem neho tam priniesli aj svoje srdce, veď tohtoročné heslo bolo: Hokejbalista má široké plecia a mäkké srdce.
Ďalšou úžasnou aktivitou bola celosobotná adorácia v oratóriu, na ktorú prišlo mnoho ľudí, najmä ženského pohlavia a všetkých vekových kategórií, aby sa modlili za chlapcov. Toto bolo veľmi krásne, umocnené tým, že aj mnohé seniorky dali príklad zjednotenej farnosti.

Dievčatá na čele s Majkou Čelkovou sa starali o všetky maličkosti turnaja, ako stravazápisy zo stretnutí, rozhodcovia spravodlivo pískali a mnohí ďalší pridali ruku k dielu, ako dídžeji, či obsluhovatelia svetelných tabúľ, aby všetko mohlo dobre skončiť…

Marián Drahoš, hlavný usporiadateľ

Celkové poradie turnaja:

 1. ŽILINA

 2. Partizánske

 3. Bardejov

 4. Námestovo

 5. Banská Bystrica

 6. Nová Dubnica

 7. Prešov

Individuálne ocenenia:

 • Najlepší brankár – Tibor Pjenčak (Bardejov)

 • Najlepší obranca – Matúš Hucík (Námestovo)

 • Najlepší útočník – Samuel Kubinec (Žilina) 

 • Najužitočnejší hráč – Marek Juriga (Žilina)