SAP-ka február

(18.2.2019 Žilina/Rajecké Teplice)  Raz do mesiaca sa žilinskí animátori z oratória strenú, aby sa spoločne formovali, duchovne obnovili a  strávili spoločný čas.  V predposledný februárový piatok sa preto vydali na dvadsaťštyri hodinový ďakovno-oddychový  pobyt.

Animátori sa stretli  v piatok večer na oratku. Následne sa pred oratkom rozdelili do áut a vyrazili za  zaslúženým oddychom na chatu na Poluvsí.  Formátori si pre animátorov pripravili program ladený na tému wellnes.  Počas programu dorazili animátori zo SOTA a tak sa osadenstvo skompletizovalo.

 Účastníci dvadsaťštyri hodinovky sa okrem oddychu sústredili na otázku či sú naozaj šťastný, alebo čo je ich snom, či ako chcú aby, si ich ľudia pamätali po smrti. O tieto otázky sa opierala aj záverečná hra večera a sobotňajšia duchovná obnova. Zvyšok večera animátori sledovali svoje výkony z Don Bosco Show.

 

V sobotu ráno na animátorov čakalo príjemné prekvapenie v podobe raňajok do postele. Doobedie patrilo formačnému bloku. V ňom sa animátori rozdelili do dvoch skupín. Prvá skupina sa snažila prísť na  veci, ktoré na oratku nefungujú zatiaľ čo druhá skupina zhromažďovala  pozitíva oratória z pod Dubňa.

Potom sa animátori rozdelili do menších skupín a pozitíva či negatíva sa snažili zoradiť podľa dôležitosti riešenia.  V rámci nabitého sobotného programu si zúčastnení  rozobrali list z Ríma. Rozdelili sa do štyroch skupín. Každá skupina si rozobrala jednu časť listu a tú následne vysvetlila zvyšku.

Poobedňajšia siesta sa niesla v duchu hry Vlajky. Animátori ale aj formátori sa  po hre pustili do duchovnej obnovy. Animátori dostali počas silencia zopár úloh alebo sa mohli isť vyspovedať. Bodku za všetkým spravil sv. omšou direktor saleziánskej komunity v Žiline don Pavol Dzivý.

“Večerný program bol super, najmä hra, kde sme museli bojovať o svoje sny a dobre si rozmyslieť, ktorých sa vzdáme. A najlepšie zo všetkého boli raňajky do postele, ktoré nám doniesli naši užasni formátori a poobedná duchovná obnova, kde sme sa mohli stíšiť a rozmýšľať bola tiež super spolu s krásnym počasím,“ akciu zhodnotila animátorka Martina Schmisterová.

 

 

Juraj Tichý