Ahojte Domkári! Máme pre vás nejaké tie novinky:
_____________________________

PONUKY/ODPORÚČAME

 :: VZDELÁVAČKY DOMKY ::

 NOVINKA!

→VEDENIE STRETKA ONLINE

V saleziánskom pastoračnom tíme vznikla nová online iniciatíva. Vytvorili sme pre vás nový online kurz, ako viesť stretko v online priestore. Chceme vám čo najviac pomôcť ostať v kontakte s vašimi deckami, ktorými sa stretávate. Nájdete tu od základných inštrukcií, na čo pamätať, keď spúšťate nejaký online komunikačný kanál až po konkrétne praktické aktivity. TU


→TRÉNING FACILITÁCIE 1. ČASŤ

Do pozornosti dávame aj kurz Tréning facilitácie, ktorého prvá časť sa uskutoční 13. – 15. 11. 2020 a druhá 19. – 20. 03. 2021. Deadline na prihlásenie je už 05. 11. 2020!

 

→TEOLÓGIA PRE MLADÝCH (TpM)

Prihlasovanie na TpM  do 17. 11. 2020.

→ŠKOLA PRE ANIMÁTOROV (ŠpA)

Aj túto jeseň otvárame nový kurz ŠpA rozdelený na východ (prihlasovanie do 01. 11. 2020) a západ (prihlasovanie do 16. 11. 2020).

 :: ORATKO ONLINE ::

Určite registrujete, že opäť ožíva program na Oratku online. Aj vďaka vašej angažovanosti môžeme ponúkať mladým podnetný a hodnotný program na soc. sieťach, kde teraz trávia toľko času. Ozvali sa nám viaceré strediská, ktoré vytvárajú program pre deti, mladých aj dospelých. Chceme spraviť taký celoslovenský prehľad pre všetkých. Preto vás prosíme, ak tvoríte niečo aj vy (podcasty, slovka, zamyslenia, citáty, nápady na hry,…) dajte nám o tom vedieť. Napíšte Terezke –  terezia@domka.sk , ktorá to celé dáva dokopy.

 :: VYTVOR DOMKA TRIČKO ::

Stále je tu možnosť zapojiť sa do tvorby nových domkatričiek. Svoj návrh môžete posielať do 08. 11. 2020 na mail terezia@domka.sk. Následne prebehne hlasovanie a to, ktoré vyhrá sa stane domkatričkom na rok 2021.

 

:: AKO STREAMOVAŤ ::

Animátor z Banskej Bystrice, Martin Funiak, vytvoril praktický prehľad ako streamovať, ktorý vám môže veľmi pomôcť v dnešnej dobe. Nájdete ho na stránke.

:: PONUKA NAFUKOVACÍCH ATRAKCIÍ ::

Pri akčných animátoroch ešte ostaneme. Odchovanec z Trnavy ponúka používané atrakcie za veľmi výhodnú cenu. Tieto atrakcie sú skvelé a overené na táboroch, rôznych dobrovoľníckych podujatiach, ktoré organizujete alebo pomáhate organizovať mestu a podobne. Ak máte záujem, obráťte sa priamo: Martin Lošonský – 0905 724 437 – info@play-ground.sk Ponuka v prílohe.

:: ZÍSKAJ PENIAZE PRE SVOJE STREDISKO ::

Napíš projekt a získaj tak pre svoje stredisko sumu 5 až 10 tisíc Eur na rok 2021. Deadline je 06. 11. 2020 a viac info TU.

________________________________________________________

ORGANIZAČNÉ INFORMÁCIE

 :: AKTUALIZÁCIA PROMO MATERIÁLOV ::

Aj keď sa teraz nemôžeme stretávať osobne, myslíme dopredu. Rozhodli sme sa aktualizovať naše a vaše promo materiály ako sú bannery, rollupy a tabuľky, ktoré máte na budovách, kde sídli kancelária Domky vo vašom stredisku. Aby ste nefigurovali ešte so starým logom na týchto propagačných materiáloch. Vyplňte teda prosím túto tabuľku podľa vašich potrieb. Nakoľko máte rôzne veľkosti plotov a plôch, kde sa môžu umiestniť. Zvážte, vyplňte a my vám dáme vyrobiť a doručiť. Vyplniť tabuľku môžete do 04. 11. 2020.

 :: PRIDAJ SA K DOBROVOĽNÍKOM::

Podporujeme vás k zapojeniu sa do dobrovoľníctva pri celoplošnom testovaní. „S radosťou slúžte Pánovi“ Ž 100, 2

 :: VHT ::
Termín VHT je posunutý na 19. – 21. 03. 2021.

 :: ONLINE PODUJATIA ::
Vieme o tom, že viaceré strediská sa nevzdali a svoju činnosť preklápajú do online sveta. Sme z toho povzbudení a držíme vám palce. Chceme vás poprosiť, aby ste aj tieto podujatia zapisovali do systému Teepee. Preukazujeme tak našu aktivitu. Taktiež treba vytvoriť prezenčku (vzor v prílohe) a priložiť screenshot obrazovky, kde zachytíte všetkých prítomných (vzor v prílohe).

 :: ČLEN PREDSEDNÍCTVA DOMKY ::

Stále chýba 1 člen do nášho predsedníctva. Vaše návrhy môžete posielať na mail riaditelka@domka.sk

 :: COVID 19 ::
Na našom webe nájdete stále aktuálne usmernenia pre činnosť v našich strediskách.

Pozorne si preštudujte naše odporúčania, ak sa v čase zákazu vychádzania chcete sociálne angažovať. Aktuálne je záväzné uznesenie vlády SR v prílohe. Po splnení podmienok použite naše Potvrdenie dobrovoľníkom ako vzor.

Takisto v prílohe posielame potvrdenie zamestnancovi, ak mu nie je umožnené pracovať z domu, aby mohol cestovať do práce.

  ________________________________________________________

 EKONOMICKÉ INFORMÁCIE

 :: REGISTRÁCIA K 2% ::

Vzhľadom na súčasnú situáciu nás upozornili, že je potrebné nenechávať registráciu k 2% na poslednú chvíľu. Na zapísanie do zoznamu prijímateľov 2% z daní z príjmu potrebujete:

  1. Potvrdenie o tom, že máte zriadený účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky, nie staršie ako 30 dní.
  2. Informáciu, či sa organizácia registrovala do zoznamu prijímateľov aj v roku 2017, ak áno, tak informáciu o výške prijatých finančných prostriedkov v roku 2018 (do 3320,- EUR; od 3320,-EUR do 33000,-EUR; resp. nad 33000,- EUR).
  3. Informáciu o tom, či má (alebo mala) organizácia v roku 2020 zamestnancov, ak áno, tak informáciu o tom, v akých zdravotných poisťovniach sú poistení (notár musí preveriť predmetné zdravotné poisťovne, či tam nemá organizácia dlh ).
  4. Informáciu o tom, či sa nezmenil štatutárny orgán organizácie, resp. či sa nezmenili údaje o ňom uvedené v notárskej zápisnici osvedčujúcej vyhlásenie … z roku 2019 (napr. číslo občianskeho preukazu, trvalý pobyt a pod.).

 _________________________________________________________

:: Modlime sa za ::

Tento krát sa chceme spolu s vami modliť za stredisko v Námestove.

 „Za deti, mladých a animátorov z Námestova, aby si ich dobrý Boh Otec pritiahol bližšie k sebe a našli v ňom zmysel svojho života. Aby saleziáni v Námestove boli opravdivými svedkami Božej lásky voči mladým.” (Peter Roth SDB)

 Počet Domkárov v Námestove: 255

Sídlo: Mlynská 677/40, 029 01Námestovo

Web:  http://www.sdbno.sk/

FB:  https://www.facebook.com/sdbno/

IG:  sdbno.sk

______________________________________________________

 Vaši zo sekretariátu J&M&T&M&I&I&P&M